Porselen Diş Fiyatları 2016

Porselen Diş Fiyatları 2017 yazısı için tıklayınız.

https://implantfiyati.wordpress.com/2017/01/02/porselen-dis-fiyatlari-2017/

porcelain-veneers2

PORSELEN DİŞLER

Porselen Dış Fiyatları Yazımızı sonunda Türk Diş Hekimliği Birliği’nin belirlemiş olduğu asgari fiyatlar verilmiş durumdadır. Verilen bu fiyatlar hastanın dişlerinin yapısı ve durumu, işlemin gerçekleştirildiği klinik, diş teknisyeni, kullanılacak olan malzemeler, diş hekiminin mesleki tecrübesi gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik arz etmektedir.

 

zirkonyum-dis-fiyatlari-2013-2014

Zirkonyum diş fiyatları

Porselen diş yapımı için kullanılmakta olan malzemelerin önemli olmasının beraberinde bu malzemeleri hasta üzerinde kullanacak olan diş hekimi de son derece önemlidir. Diş hekiminin sahip olduğu estetik bakış açısı, bu durumun beraberinde diş teknisyeni ile olan uyumu, diş teknisyenin başarı düzeyi ve aynı zamanda uygulanacak olan protezi işlemesi de gerçekleştirilecek olan estetik ugulamada son derece kritik ve önemli bir yere sahip durumdadır.

Bahse konu bu etkiler, mutlaka diş fiyatlarında bir farklılık meydana getirecektir.

2016 Porselen Diş Fiyatları

Zirkonyum-dis

Porselen diş fiyatları 2016

Aşağıdaki fiyatlar 2015 senesi fiyatları olup, 2016 yılı için tarife yayınlandığında bu sayfadan sizlere duyurulacaktır.

 

Tek Diş Üzerinden Porselen Diş  Fiyatları

Metal Destekli Porselen Kaplama: 495 TL

Kron Zirkonya Kaplama: 495 TL

Kron Tabakalama Zirkonya Kaplama: 992 TL

Full Porselen Empress / E-MAX Kaplama: 992 TL

Porselen Lamina: 1236 TL

Porselen Diş Nedir?

Dişlerinin şekil ve yapı itibatiyle bozuk, estetik yönden görüntü bozukluğuna sahip bireylere porselen diş uygulanır. Yine estetik yönden hiş bir görüntü sağlamak için ve bunun yanı sıra, bir sebeple hasara uğramış, kırılmış, aşınmış dişlere estetik kaZandırmak içinde porselen diş yapılır: Ya da dolgu ile tamiri mümkün olmayacak kadar sorun arz eden dişler için gerçekleştirilmekte olan bir uygulamadır.

Eğer hastanın dişleri çapraşıklıktan dolayı hastada rahatsızlığa neden oluyor ise estetik görüntün porselen diş ile giderilmesi sağlanabilir. Porselen dişler, diş üzerine, bireyin ağız yapısına uygun bir şekilde hazırlanır ve ana dişlerin yüzeyi yaklaşık olarak 1 mm kadar tıraşlanmak suretiyle küçültülür ve sonrasında da orijinal olan dişlerin üzerine oturtulur.

Gerçekleştirilen porselen diş protezi sabit bir protez dir. Bu işlem neticesinde amaçlanmakta olan durum, dişlerin korunması, estetik endişelerini ortadan kaldırılarak gülümseme estetiğinin böylece sağlanmasıdır. Konuşma ve çene sorunlarının giderilmesi, zayıflamış, kırılmış ya da hasara uğramış dişlerin güçlendirilmesi gibi amaçlarla yapılabilir.

Bunların dışında ağız, diş ve çenelerin fonksiyonunu artırmak, dişlerin arasında diş çekilmesine bağlı olarak meydana gelen boşlukların doldurulması ve sağlam dişlerin boşluğa doğru kaymalarına engel olmak diğer endikasyonlarını oluşturur.

Reklamlar

3 responses to “Porselen Diş Fiyatları 2016

  1. Geri bildirim: Porselen Diş Fiyatları | İmplant Fiyatı·

  2. Geri bildirim: ortodontist nasıl birisidir? | İmplant Fiyatı·

  3. Geri bildirim: dudak damak yarıklarının ortodontiyle ilgisi var mıdır? | İmplant Fiyatı·

Konu hakkında düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s